Aktuálna cena známok (Československo 1945-1992)

Pridať do obľúbených
  • Rastislav 13. júl 2022 @12:56

    Dobrý deň.
    Chcel by som sa opýtať, kde by sa dali pozrieť aktuálne ceny známok Československa 1945-1992.
    Ďakujem pekne za každú informáciu.

  • Monika Podolská (POFIS) 14. júl 2022 @07:27

    Dobrý deň, ceny sú uvedené aj v katalógoch, ale skúste osloviť Zväz slovenských filatelistov alebo filatelistických obchodníkov (Zberatel, Albumik).

  • poprac.peter 29. jún 2024 @14:22

    Nebolo by už konečne načase prehodnotiť známky II.ČSR?
    A zahrnúť do katalógu aspoň rohové štvorbloky starej meny? Pretože čo je reáli je oproti katalógu nonsens
    Ja neviem, odkiaľ ti predajcovia vyťahujú tie ceny?
    Filatelista 0903 217231

  • m_gerec 1. júl 2024 @12:03

    Predajcov sa treba opýtať podľa ktorého katalógu to majú zaradené (očíslované, ocenené). Dobrým zvykom je používať domáce číslovanie Pofis a príslušný český katalóg, ceny prepočítať z Kč na €. Druhá možnosť je použiť euro-katalóg firmy Zberateľ, kde sú čísla Pofis a ceny v €. Tretia možnosť je použiť nemecký katalóg Michel, kde však máte iné čísla a ceny v € by sa mali prepočítať dohodnutým koeficiento, pretože Mi€ nerovná sa €. V medzinárodnej výmene (mimo ČR) zrejme bude preferovaný katalóg Michel (resp. iný svetový katalóg).

  • crv4 1. júl 2024 @20:58

    prípadným záujemcom o 2. ČSR a ČSSR ponúkam veľmi zaujímavé ceny, pri kúpe celých ročníkov, alebo komplet zbierok, čistých, aj razítkovaných .Podobná situácia je aj pri razítkovanej ČSR 1. Poskytujem výrazné zľavy oproti katalógu. Nie som autorom katalógov a tak si to môžem dovoliť. kontakt e-mail : crv4zavináčpobox.sk