0,01 a 0,02 eurové známky

Pridať do obľúbených
  • jur1 17. január 2016 @23:10

    Prečo sa známky s nominálom 0,01 a 0,02 eurá opäť nevydajú. Tak nie je možné použiť známky s nominálmi 0,33, 0,83, 1,33 eura. Neplánuje to pošta zmeniť? V iných štátoch sú také známky dostupné na každej pošte, dokonca niekoľko druhov.

  • m_gerec 18. január 2016 @06:42

    Pre tento účel môžete použiť výplatné známky z emisie "Kultúrne dedičstvo Slovenska" 0,01 € "Kopčany" a 0,02 € "Boldog", ktoré sú stále k dispozícii na niektorých poštách (ako nepotrebné ležiaky!!!). Keď sa spotrebujú je možná ich dotlač. Druhá možnosť ako spotrebovať známky hodnôt 0,33, 0,83 a 1,33 € je nalepiť ich na zásielku a zvyšok uhradiť odtlačkom výplatného stroja.

  • jur1 18. január 2016 @15:38

    m_gerec ja by som ich rád použil, veď o tie mi aj šlo, ale dobré tri roky som ich už nikde nevidel. Dotlač by bola fajn. Tá strojová pečiatka je síce možnosť, ale nie je to žiadna výhra, na dedinských poštách taký stroj nie je, je len v mestách. Taký list pracovník na pošte musí opätovne brať do rúk a jeho preprava sa môže o deň predĺžiť.

  • m_gerec 19. január 2016 @06:50

    Myslím, že s dotlačou nemôžeme počítať - dotlač to je minimálne 2 milióny kusov, ktoré by sa stali okamžite ležiakom. Pre Vašu potrebu by pomohlo existujúce zásoby 0,01 a 0,02 € známok prerozdeliť na tie pošty, kde ich požadujú (nikde ich nepožadujú). Takých používateľov, ktorí ešte po 5-ich rokoch od zvýšenia poštovného nespotrebovali staré nominály je minimum. Môžete mi napísať odkiaľ ste a skúsim Vám napísať, na ktorej najbližšej pošte nájdete tieto doplnkové hodnoty. Na ktorej dedinskej pošte nie je výplatný stroj? Zvyšné 2 centy vyplaťte v hotovosti, pošta ručne vypíše "v hotovosti" a na svete je malá rarita...

  • tomita84 20. január 2016 @08:24

    Pridám sa aj ja, inak ja jednocentovky hľadám už dobré dva tri roky, v Košiciach nebola šanca ich dostať nikde,,na žiadnej pošte ani ako ležiaky, škoda. Dvojcentovkami som sa zásobil, len škoda tých "jednotiek". Jednocentovky sa už jednoducho netlačia.

  • OHAJ 28. marec 2016 @19:48

    samozrejme, že okrem Blavy ich asi ani nikde nedržia; ak nieje tak, prosím uveďte zoznam zopár pôšt, kde tie 1c , 2c známky na isto majú, vďaka

  • Monika Podolská (POFIS) 29. marec 2016 @12:25

    Dobrý deň,
    jednocentové a dvojcentové známky sa neplánujú dotláčať a teda ak sa na poštách minuli, tak už nebudú dodatočne distribuované.

  • i.krizka 29. marec 2016 @13:36

    Ešte jedno riešenie.Vhodte do obálky 30c a pošlite Pofisu, ten ich má dosť.Obratom dostanete 10x z každej hodnoty. Pre istotu priložte do listu aj známku na odpoveď.

  • OHAJ 29. marec 2016 @22:23

    možno ich má dosť, ale oficiálne:
    http://www.pofis.sk/katalog/produkty/znamka-2009-kaplnka-sv-margity-pri-kopcanoch (0,01 €)
    citujem: Tento produkt je nepredajný !
    prečo asi, no lebo by nezarobili, prosto ignorácia a nezáujem, škoda slov

  • Monika Podolská (POFIS) 30. marec 2016 @06:21

    Každý produkt, ktorý už nemáme na sklade má status "Tento produkt je nepredajný". Takže proste, keď nie je na sklade, nemôže byť ani v predaji. Nemá to nič s ignoráciou ani nezáujmom.
    Žiaľ, nepomôže ani rada pána Križku, aby ste hodili do obálky 30c. Jednocentové známky by sme Vám za ne nevedeli poslať.