Deň poštovej známky: Severín Zrubec

Pridať do obľúbených
  • zahradnicek 23. november 2014 @12:29

    Vie mi prosím niekto prezradiť skutočný rozmer známky (vrátane oboch trojuholníkových kupónov) Deň poštovej známky: Severín Zrubec? Z rozmeru uvedeného v špecifikácii 37,4 x 52,9 + k 37,4 x 37,4 mm mi to nevychádza (pomer strán podľa obrázka známky). Chcem si urobiť albumový list skôr než sa ku mne známka dostane, len rozmery v špecifikácii nie sú mi jasné. Vopred ďakujem.

  • i.krizka 23. november 2014 @12:33

    Tiež by ma zaujímal rozmer, ale aj tlačového listu. Odpovie nám niekto?

  • hudackoh 23. november 2014 @21:32

    zahradnicek to chcete naozaj na albumový list dávať aj varianty kupónov ??? aké ???
    KĽ - známka - KP to asi bude jeden celý obdĺžnik, ale známka - KUPÓN - známka / spojka / bude vyzerať ako, známka - dva trojuholníky - známka ??? budete robiť aj zvislé, teda šikmé varianty ???
    ja som to už konzultoval s firmou zberateľ, ktorá vydáva albumové listy a jednoznačne sme boli zajedno, že varianty kupónov v tomto prípade sú nezmysel.
    ako sa nato pozeráte vy ???

  • hudackoh 23. november 2014 @21:42

    mal by podľa vás byť aj variant KĽ - známka - KH, aj KP - známka - KD, teda dva protiľahlé trojuholníky z tlačového listu ???

  • rudosulej 24. november 2014 @08:42

    37,4 x 74,8

  • ferda.adrian 24. november 2014 @09:16

    Pán Zahradnicek, rozmery 37,4 x 52,9 + k 37,4 x 37,4 sú správne. 52,9 perforovaná uhlopriečka.
    Celý TL aj s bielym okrajom má 292 x 255 mm

  • zahradnicek 24. november 2014 @15:49

    Hudackoh: Varianty kupónov nezbieram, preto mám na albumových listoch vždy "Deň poštovej známky" bez kupónu. Ale pre tento rok som sa rozhodol urobiť výnimku, aby som nemusel zasklievať kosodlžník. Rozmer potrebujem aby som to mohol pripraviť ešte než ju budem mať v rukách. Predpokladám, že fy Zberateľ v tomto prípade zaradí známku do albumových listov ako obdĺžnik aj s kupónmi a nie kosodlžník.

    Rudosilej: Ďakujem, aj mne vychádza rozmer 37,4 x 74,8, ale to som vypočítal z pomeru strán a z faktu, že výška bude 37,4. Zo špecifikácie 37,4 x 52,9 + k 37,4 x 37,4 mi to nevyšlo.

  • hudackoh 25. november 2014 @08:57

    áno, tak to majú v pláne, iba obdĺžnik s oboma kupónmi

  • i.krizka 25. november 2014 @12:53

    TL sa nemusí trhať len pozdl´žne a vodorovne, ale aj po uhlopriečke. Dostanem tak veľmi zaujímavú pásku kosoštvorcových známk.

  • zahradnicek 25. november 2014 @14:41

    ferda.adrian: Ak je dĺžka uhlopriečky 52,9 a nakreslím si to na papier 1:1, tak rozmer známky aj s kupónmi vychádza 37,4 x 80,9. To ale nesedí s pomerom strán zobrazeným na webe. Ale nebolo by to prvý krát, čo vyobrazenie na stránke Pofisu a skutočný rozmer známky sa líšia.

  • i.krizka 5. december 2014 @10:41

    Pofis odmieta predávať známky trhané po uhlopriečnej perforácii. Prečo Sl.pošta vydáva známku, ktorú vlasyná obchodná organizácia nepredáva vo všetkých variantoch?

  • nal 5. december 2014 @12:45

    i.krizka - vy si neviete natrhať známku sám podľa požadovaného a nezmyselného trhania?

  • i.krizka 5. december 2014 @13:57

    Tu nejde o to či viem, môžem Vám to predviesť. Pofis má tovar,ktorý má predávať podľa želania zákazníka.To ste nepostrehli?

  • hudackoh 5. december 2014 @22:21

    ak potrebujete varianty kupónov, kúpte si celý TL , natrhajte si čo potrebujete a zvyšok vyhoďte. Pošta získa peniaze za celý TL a že vy zaplatíte aj za známky, ktoré nebudete potrebovať, nikoho trápiť nebude. Teda aspoň v pofise nie.